کتاب وکتابداری
كتاب، دروازه اى به سوى جهان گسترده‏ ى دانش و معرفت است.(مقام معظم رهبری) 
قالب وبلاگ
نظر سنجی
]میزان رضایت شماازوبلاگ چقدراست؟


20 داستان خنده دار از ملا نصرالدین20 داستان خنده دار از ملا نصرالدین


داستان خویشاوند الاغ

روزی ملا الاغش را که خطایی کرده بود می زد,
شخصی که از آنجا عبور می کرد اعتراض نمود و گفت: ای مرد چرا حیوان زبان بسته را می زنی؟
ملا گفت: ببخشید نمی دانستم که از خویشاوندان شماست اگر می دانستم به او اسائه ادب نمی کردم؟!

داستان دم خروس

یک روز شخصی خروس ملا را دزدید و در کیسه اش گذاشت,
ملا که دزد را دیده بود او را تعقیب نمود و به او گفت:خروسم را بده! دزد گفت: من خروس ترا ندیده ام,
ملا دفعتا دم خروس را دید که از کیسه بیرون زده بود به همین جهت به دزد گفت درست است که تو راست می گویی ولی این دم خروس که از کیسه بیرون آمده است چیز دیگری می گوید.

داستان خروس شدن ملا

یک روز ملا به گرمابه رفته بود تعدادی جوان که در آنجا بودند تصمیم گرفتند سر بسر او بگذارند به همین جهت هر کدام تخم مرغی با اورده بودند و رو به ملا کردند و گفتند: ما هر کدام قدقد می کنیم و یک تخم می گذاریم اگر کسی نتوانست باید مخارج حمام دیگران را بپردازد!
ملا ناگهان شروع کرد به قوقولی قوقو! جوانان با تعجب از او پرسیدند ملا این چه صدایی است بنا بود مرغ شوی!
ملا گفت : این همه مرغ یک خروس هم لازم دارند!

داستان الاغ دم بریده

یک روز ملا الاغش را به بازار برد تا بفروشد, اما سر راه الاغ داخل لجن رفت و دمش کثیف شد, ملابا خودش گفت: این الاغ را با آن دم کثیف نخواهند خرید به همین جهت دم را برید.
اتفاقا در بازار برای الاغش مشتری پیدا شد اما تا دید الاغ دم ندارد از معامله پشیمان شد.
اما ملا بلافاصله گفت : ناراحت نشوید دم الاغ در خورجین است!؟

داستان مرکز زمین

یک روز شخصی که می خواست سر بسر ملا بگذارد او را مخاطب قرار داد و از او پرسید: جناب ملا مرکز زمین کجاست؟
ملا گفت : درست همین جا که ایستاده ای؟
اتفاقا از نظر علمی هم به علت اینکه زمین کروی شکل است پاسخ وی درست می باشد.ادامه مطلب

[ سه شنبه 27 اسفند 1392 ] [ 04:48 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]
کارت پستال متحرک نوروز 93, نوروز 93, عید نوروز 93,کارت پستال های متحرک نوروز,عکس نوروز 93

سال نوبرهمگان مبارک باد[ دوشنبه 26 اسفند 1392 ] [ 03:00 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]

فاطمه (علیها السلام) در نزد مسلمانان برترین و والامقام ترین بانوی جهان در تمام قرون و اعصار می‌باشد. این عقیده بر گرفته از مضامین احادیث نبوی است. این طایفه از احادیث، اگر چه از لحاظ لفظی دارای تفاوت هستند، اما دارای مضمونی واحد می‌باشند. در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌فرمایند: "فاطمه سرور زنان جهانیان است". اگر چه بنابر نص آیه شریفه قرآن، حضرت مریم برگزیده زنان جهانیان معرفی گردیده و در نزد مسلمانان دارای مقامی بلند و عفت و پاکدامنی مثال‌زدنی می‌باشد و از زنان برتر جهان معرفی گشته است، اما او برگزیده‌ی زنان عصر خویش بوده است. ولی علو مقام حضرت زهرا (علیها السلام) تنها محدود به عصر حیات آن بزرگوار نمی‌باشد و در تمامی اعصار جریان دارد. لذا است که پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در کلامی دیگر صراحتاً فاطمه (علیها السلام) را سرور زنان اولین و آخرین ذکر می‌نمایند. اما نکته‌ای دیگر نیز در این دو حدیث نبوی و احادیث مشابه دریافت می‌شود و آن اینست که اگر فاطمه (علیها السلام) برترین بانوی جهانیان است و در بین زنان از هر جهت، کسی دارای مقامی والاتر از او نیست، پس شناخت سراسر زندگانی و تمامی لحظات حیات او، از ارزش فوق العاده برخوردار می‌باشد. چرا که آدمی با دقت و تأمل در آن می‌تواند به عالیترین رتبه‌های روحانی نائل گردد. از سوی دیگر با مراجعه به قرآن کریم درمی‌یابیم که آیات متعددی در بیان شأن و مقام حضرتش نازل گردیده است که از آن جمله می‌توان به آیه‌ی تطهیر، آیه مباهله، آیات آغازین سوره دهر، سوره کوثر، آیه اعطای حق ذی القربی و... اشاره نمود که خود تأکیدی بر مقام عمیق آن حضرت در نزد خداوند است. این آیات با تکیه بر توفیق الهی، در مقالات دیگر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ما در این قسمت به طور مختصر و با رعایت اختصار، به مطالعه شخصیت و زندگانی آن بزرگوار خواهیم پرداخت.

 

نام، القاب، کنیه‌ها

 نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه، نیز ذکر شده است.

فاطمه، در لغت به معنی بریده شده و جدا شده می‌باشد و علت این نامگذاری بر طبق احادیث نبوی، آنست که: پیروان فاطمه (علیها السلام) به سبب او از آتش دوزخ بریده، جدا شده و برکنارند.

زهرا به معنای درخشنده است و از امام ششم، امام صادق (علیه السلام) روایت شده است که: "چون دخت پیامبر در محرابش می‌ایستاد (مشغول عبادت می‌شد)، نورش برای اهل آسمان می‌درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد."

صدّیقه به معنی کسی است که به جز راستی چیزی از او صادر نمی شود. طاهره به معنای پاک و پاکیزه، مبارکه به معنای با خیر و برکت، بتول به معنای بریده و دور از ناپاکی، راضیه به معنای راضی به قضا و قدر الهی و مرضیه یعنی مورد رضایت الهی.(1)

کنیه‌های فاطمه (علیها السلام) نیز عبارتند از ام الحسین، ام الحسن، ام الائمه، ام ابیها و...

ام ابیها به معنای مادر پدر می‌باشد و رسول اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دخترش را با این وصف می‌ستود؛ این امر حکایت از آن دارد که فاطمه (علیها السلام)بسان مادری برای رسول خدا بوده است. تاریخ نیز گواه خوبی بر این معناست؛ چه هنگامی که فاطمه در خانه پدر حضور داشت و پس از وفات خدیجه (سلام الله علیها) غمخوار پدر و مایه پشت گرمی و آرامش رسول خدا بود و در این راه از هیچ اقدامی مضایقه نمی‌نمود، چه در جنگها که فاطمه بر جراحات پدر مرهم می‌گذاشت و چه در تمامی مواقف دیگر حیات رسول خدا.

 


ادامه مطلب

[ شنبه 24 اسفند 1392 ] [ 05:47 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]ای تو مهراب فاطمه / اسوه ی حجاب فاطمه

یاس پرپر علی بمان / سایه سر علی بمان

قوت دل علی نرو /   از   مقابل  علی   نرو

شهادت  حضرت فاطمه تسلیت باد
[ شنبه 24 اسفند 1392 ] [ 05:37 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]
دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور: سامان بخشی احكام كتابداران مهمترین اولویت در سال 93 است 
همزمان با دهمین سالروز تصویب قانون تاسیس نهاد كتابخانه های عمومی كشور (17 اسفند)، نشست مدیران كل كتابخانه های عمومی كشور با حضور مهندس محمد حسین ملك احمدی (دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور)، مدیران ادارات كل كتابخانه های عمومی استان ها، مدیران و معاونین نهاد در سالن كنفرانس كتابخانه عمومی مركزی تهران (پارك شهر) برگزار شد.
مهندس محمدحسین ملك احمدی دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور در گردهمایی مدیران كل كتابخانه های عمومی سراسر كشور كه به مناسبت هفدهم اسفند، دهمین سالروز تصویب قانون تاسیس نهاد كتابخانه های عمومی كشور كه در محل كتابخانه عمومی پارك شهر برگزار شد، سامان بخشی احكام كتابداران را مهمترین اولویت كاری نهاد در سال 1393 اعلام كرد.
به گزارش روابط عمومی نهاد كتابخانه های عمومی كشور، مهندس ملك احمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید بر اهمیت انگیزه بخشی به كتابداران در ایفای وظایف مهم و اثربخش این قشر زحمتكش و خدوم جامعه گفت: قانون محوری و اجرای كامل قانون تاسیس نهاد كتابخانه های عمومی كشور، محور برنامه های نهاد در سال 93 خواهد بود زیرا در پرتوی قانون و قانون محوری است كه می توان برنامه ها را مبتنی بر رضایت عمومی به سرانجام رساند.
دبیركل نهاد گفت: وظایف ستاد و نهاد باید تفكیك شود و سهم استانها باید به دقت تعریف شود. زیرا در صورت تفكیك وظایف امكان تمركز زدایی فراهم می شود و می توان از این رهگذر به انسجامی شایسته رسید.
مهندس ملك احمدی با تاكید بر همراهی و همگامی مدیران استانی و رابطه فعال آنها با استانداران گفت: استانداران رؤسای انجمن كتابخانه های عمومی استان هستند و نقش تاثیرگذار آنها در رشد و بالندگی كتابخانه های عمومی غیرقابل انكار است.
دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور افزود: جذب درآمدهای استانی، جلب مشاركت های استانی، جذب نیم درصد درآمد شهرداری شهرهای مختلف كشور از جمله ملاك های ارزیابی مدیران استانی است.
وی تاكید كرد: سرمایه اصلی نهاد، كتابداران هستند و از نظر من مدیری كه تعامل مناسب با همكاران كتابدار داشته باشد می توان گفت كه مدیری شایسته است. به عبارت دیگر مدیر دارای حسن خلق و حسن سلوك و روابط عمومی مناسب توان تعامل با استانداران، خیرین و دیگر مدیران استانی دارد.
مهندس ملك احمدی افزود: جایگاه مهم كتابخانه های عمومی در شهرهای مختلف كشور، آنقدر شناخته شده و حایز اهمیت است كه هر مدیری اعم از مدیر فرهنگی، اقتصادی و حتی صنعتی علاقمند به ارتقا، تجهیز و زیباسازی كتابخانه عمومی شهر خود است.
دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور در بخش پایانی سخنانش گفت: مدیران استانی لازم است برای تعامل مثبت، تاثیرگذار و مستمر با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در سراسر شهرهای میهن اسلامی اقدام كنند، زیرا با توجه به محوریت قانونگرایی در دوره مدیریت جدید نهاد ارتباط با نهادهای قانونی نظیر مجلس شورای اسلامی و ارتباط با بخش های سیاستگذار نظیر هیات امنای كتابخانه های عمومی كشور اهمیت بسیار زیادی دارد.

گفتنی است نشست یكروزه مدیران كل كتابخانه های عمومی كشور با حضور دبیركل نهاد به منظور ارائه گزارش عملكرد مدیران و استماع نظرات آنان برای پیشبرد امور كتابخانه های عمومی و برنامه های سال 1393 آنها از سوی دبیركل نهاد كتابخانه های عمومی كشور برگزار شده است.[ شنبه 17 اسفند 1392 ] [ 05:02 ب.ظ ] [ میثم حسینی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 ::      1   2  

درباره وبلاگ


باسلام این وبلاگ درسال 1392ایجادوهدف ازایجادآن خدمت به عزیزان وعلاقه مندان به کتاب وکتابداری است امیدوارم موفق وسربلندباشید.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

استخاره با قرآن
استخاره با قرآن

فال حافظ شیرازی
فال حافظ

فال انبیا
فال انبیا

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic